Presa brichetare mecanica rumegus paie "BriqTech" model: BT-060-400
Presa brichetat mecanica brichete Seria "BriqTech" model: BT-060-400
Diametru brichete: 60-65 mm
Productivitate pana la: 300 – 450 kg/ora
Caracteristici tehnice presa brichetat:
Productivitate pana la: 300 - 450 kg/ora in functie de materia prima.
Diametru brichete: 60-65 mm
Lungimea brichete: 100-300 mm
Motorul principal presa brichete - 22 kW
Motor de dozare -1X2,2 kW
Motor de alimentare – 1X 2,2 kW
Puterea totala instalata - 27 kW
Curent trifazat - 400V, tensiune bobine 24V/230V in limitele de +/- 5%, frecventa 50 Hz
Lungimea: 2960 mm Latimea: 910 mm Înaltimea: 1940 mm
Greutatea masina brichetat: 2250 kg
Conținutul de umiditate a materiei prime: 12-14-16-18%
Dimensiunea materiei prime: 3 - 8 mm